sobota, 6 września 2014

Pajęczyna

Śniło mi się kiedyś, że śpię sobie.... :), na boczku prawym, buzią do ściany. Śniły mi się miłe, ładne obrazki z przeszłości i jakieś marzenia, które nie do końca się ziściły. To było nawet przyjemne i kolorowe do pewnego momentu.... Nagle poczułam zimno od pleców i (w tym śnie), zaczęła mnie oblepiać pajęczyna. Robiło się coraz bardziej szaro, burawo i zimno-lepko.... Wlazła pajęczyna do mojego snu i zaczęła się tam rządzić po swojemu. Myślę sobie, (we śnie), wypad mi stąd i... oddaj mi kołdrę.... Obudziłam się. Kołdra na podłodze i wyłączony kaloryfer. I inspiracja do obrazka p.t. "PAJĘCZYNA".Oczywiście o szarości i ponure ciemności trudno u mnie... jeśli chodzi o malowanie. Ale jest pajęczyna, która zawiera bardzo wiele z tamtego okresu.
Otwarte serce, ludzie, (byli i są ważni dla mnie), mój kot, domek z ogródkiem i trochę luksusowych wakacji, jak również księżyc, który jest zawsze rozczarowaniem.
Dziś postanowiłam spać jak niemowlę syte i czyściutkie. Może pójdę na długi spacer przed snem?

P.S. Właśnie zadzwonił mój były D. Niebieski, który zapowiedział się na jutro (w samo południe), odebrać swoją pocztę... Tak więc postanowienie o śnie niemowlęcym prysło. Już mi nawet spacer nie pomoże :(

5 komentarzy:

 1. Idz jednak na spacer...jutro będzie jutro

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bylam.....na moim tarasie moje pomidorki podlac i pranie pozbierac :), przebralam sie juz na domowo i ogladam Kase jednym okiem. Jest ok.

   Usuń
  2. Mówi się: " strój wieczorowy" :))))
   Twoje obrazy bardzo mi się podobają. Jaką techniką malujesz?

   Usuń
  3. To zawsze sa oleje na plotnie lub czymkolwiek. Mam tez obrazki, gdzie urzywam szpachelki i takie calkiem "normalne", realistyczne. Ale za pomoca tych tutaj, moge najwiecej powiedziec i sa dla mnie dlatego takie "specjalne"....

   Usuń
 2. No to teraz już wiesz, że ta pajęczyna to Twój ex. Do tej pory "dostawcami" pajęczyn były pająki, o których przysłowie powiada "błogosławiony dom , gdzie pająki są" jednak tego ze snu pająka nie życzę, jeżeli boisz się tych innych to też nie ale niech dom będzie strzeżony.

  OdpowiedzUsuń